Topowe sofy i kanapy do salonu

Urządzając salon, warto pomyśleć o zapewnieniu w nim nie tylko wygody domownikom, ale także o jego modnej i ciekawej aranżacji. Może to zrobić każdy, ponieważ nadanie pokojowi dziennemu indywidualnego charakteru nie wymaga wcale ogromnych pieniędzy. Często ważniejszy jest oryginalny pomysł, umiejętne zgranie kolorów czy odpowiedni dobór mebli i ich odpowiednie ustawienie.

 

Designerska tapicerka

W każdym pokoju dziennym stoją meble wypoczynkowe, czyli kanapa lub sofa i fotele, czasem dochodzą do tego jeszcze pufy. Większość z nas jednak kojarzy kanapę przede wszystkim w wygodą i relaksowaniem się po pracy. Jest w tym wiele racji, to oczywiście przede wszystkim mebel wypoczynkowy. Może jednak pełnić jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną.

Sofa to w końcu mebel o sporej powierzchni i przez to bardzo widoczny element w salonie. Gdy wybierzemy model z tapicerką w finezyjne kwiaty, na pewno nadamy pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Natomiast jeśli zdecydujemy się na mebel tapicerowany jasną, pastelową i gładką tkaniną, wprowadzimy do pokoju dziennego harmonię. Jeszcze inny efekt można osiągnąć, decydując się na kanapę z tapicerką w dwóch kontrastujących ze sobą kolorach, na przykład w czarnym i białym. Taki mebel będzie się świetnie prezentował we wnętrzu w modnym stylu minimalistycznym.

 

Wygoda na co dzień

Bez sofy trudno sobie wyobrazić relaks przed telewizorem czy w ogóle komfortowe spędzanie czasu w pokoju dziennym. Dlatego wybierając konkretny model mebla, zwracamy uwagę na to, jak jest wyprofilowane jego oparcie i czy wygodnie nam się na nim siedzi. Będzie to w znacznej mierze zależało od rozwiązań zastosowanych przez producenta. Dosyć powszechna jest na przykład opinia, że sofy ze sprężynami w siedzisku są bardzo wygodne w użytkowaniu. Czy są jednak na pewno bardziej komfortowe od mebli wypoczynkowych z wypełnieniem z pianki wysokoelastycznej? Sofy i kanapy z pianką i bez sprężyn też są uznawane za bardzo wygodne, a poza tym nie odkształcają w trakcie użytkowania.

 

Nie tylko do siedzenia

Wybierając kanapę, warto zdecydować się na model mebla z funkcją spania. Będzie to dobry wybór nawet w sytuacji, gdy w danym momencie takie dodatkowe miejsce do nocowania nie jest nam niezbędne. Kanapy i sofy przystosowane do spania nie zabierają więcej miejsca w salonie, a w sytuacji szczególnej, na przykład konieczności przenocowania gościa, mogą się okazać bardzo przydatne. Tego rodzaju meble wypoczynkowe sprawdzą się też w małych mieszkaniach, w których pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *