Blacha trapezowa – kolory, które najlepiej wyglądają

| | 0 Comments

Mimo że blacha trapezowa nie słynie z estetyki, to jednak dobierając ją w odpowiednim kolorze można sprawić, że będzie się lepiej prezentować i pasować do naszego domu. Jakie więc kolory blachy trapezowej są najodpowiedniejsze? I czy zawsze kolor blachy może ratować całokształt dachu? O tym porozmawiamy w tym artykule.

Najlepsze kolory blachy trapezowej

Jak wiadomo jasne barwy wizualnie powiększają obiekt, więc jeżeli zależy nam na tym, by nasz dom sprawiał wrażenie większego i wyższego, niż w rzeczywistości, dobierzmy blachę trapezową w kolorze beżu, jasnej szarości lub brązu. Możemy również zamontować rynny w jaśniejszych barwach, ale wtedy zdecydujmy się na pokrycie dachowe w nieco ciemniejszym kolorze, by nadać kontrastu bryle domu i podkreślić jej charakter. Jak jeszcze prawidłowo dobrać kolor blachy do stylu mieszkania, elewacji, okien i innych części zewnętrznych domu? Na pewno zawsze staraj się, by nie kupować farby na elewację w podobnym odcieniu, w jakim kupisz dach i rynny. Dzięki temu dom nie zleje się w jedną całość.

Kolor dachu a elewacja

Istotne jest również dobranie koloru dachu do elewacji, ponieważ dzięki temu możemy odwrócić uwagę od mało estetycznego poszycia, jakim jest blacha trapezowa, a skierować ją na eleganckie wykończenie ścian domu. Pamiętaj również, że warto podkreślić wygląd naszego domu, za pomocą struktonitu. Jeśli zależy nam na jeszcze lepszym efekcie, możemy ocieplić mieszkanie i na część ścian zamontować specjalne, przeznaczone na elewację drewno, które stanowi ozdobę i jednocześnie dodatkowa izolację.

Eleganckie pokrycia dachowe w niskiej cenie

Blachodachówka to kolejne poszycie dachowe, które warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy odrobinę zaoszczędzić, ale przy okazji też, zależy nam na eleganckim dachu. Glinmet oferuje szeroki wybór kolorów blachodachówki, więc nie musimy obawiać się, że nie dopasujemy barwy dachu do stylu domu lub koloru elewacji, rynien i obejścia. Tak, nawet kostka brukowa lub roślinność sąsiadująca z budynkiem, ma wielkie znaczenie, jeśli chodzi o całokształt mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.