Wylewki podłogowe – tradycyjne czy samopoziomujące?

Wylewka to ostatnia warstwa podłogi, znajdująca się bezpośrednio pod posadzką. Bardzo ważne jest, by była równa, wytrzymała i pozbawiona wszelkich pęknięć, bowiem właśnie od tego zależy wytrzymałość i wygląd posadzki.

Na rynku materiałów budowlanych mamy szereg różnych produktów do wyboru, zaczynając od tradycyjnych i wciąż najbardziej popularnych wylewek cementowych, poprzez bardziej nowoczesne, samopoziomujące jastrychy np. wylewki anhydrytowe. Jak dobrać wylewkę do podłoża? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Wylewka cementowa

Z uwagi na to, że jest to wylewka o konsystencji suchej lub gęstoplastycznej, wymaga układania ręcznego bądź mechanicznego – trzeba ją równać, a następnie zacierać. Jest to proces pracochłonny, jednak sprawdza się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jest odporna na wilgoć i różne obciążenia, ale wymaga stosowania dylatacji, bowiem jest podatna na skurcz – mogą pojawić się pęknięcia.

Wylewka anhydrytowa

Posiada płynną konsystencję i właściwości samopoziomujące, co w prosty sposób gwarantuje równość podkładu, ale nie można jej wykorzystać do wykonania spadów. Świetnie sprawdza się w suchych pomieszczeniach, szczególnie tych z ogrzewaniem podłogowym. Doskonale nadaje się do układania na dużych powierzchniach bez konieczności stosowania nacięć dylatacyjnych – produkt bezskurczowy. Wśród wad najistotniejszą jest ta, iż jako substancja higroskopijna, nie nadaje się do stosowania na zewnątrz oraz w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Gdzie szukać dostawcy?

Przed dokonaniem zakupu, zawsze warto porozmawiać ze specjalistą, dlatego rozsądnie jest korzystać z usług lokalnych dostawców. Jako profesjonaliści, będą mogli określić, która wylewka będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Z odnalezieniem dostawcy nie będzie problemu, lokalnych firm budowlanych wszędzie jest pod dostatkiem. Wystarczy poświęcić kilka minut na poszukiwania w sieci. Wpisując w wyszukiwarkę nazwę usługi i miasto, np. wylewki podłogowe Łódź, w kilka sekund otrzymasz listę wykonawców wraz z opiniami klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *