Zalety i wady wylewek anhydrytowych

| | 0 Comments

Wylewki anhydrytowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych wylewek cementowych i coraz częściej stosowany rodzaj podkładów pod posadzką. Co zatem o tym decyduje? Jakie są wady i zalety wylewek anhydrytowych?

Zalety wylewki anhydrytowej

Właściwości samopoziomujące to jedna z głównych zalet wylewki anhydrytowej. Dzięki ciekłej konsystencji wylanie i wypoziomowanie podkładu nie wymaga dużego nakładu pracy oraz czasu. Aplikując wylewkę nie potrzeba także używać zbrojenia. Tego typu wylewki, dzięki niskiej porowatości mieszanki, szybko oddają ciepło pomieszczeniu, dlatego doskonale sprawdzają się we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo podkład anhydrytowy po wyschnięciu posiada właściwości ognioochronne.

Wady wylewki anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe nie należą do podkładów uniwersalnych. Nie są one odporne na wilgoć, dlatego też nie powinno stosować się ich m.in. w garażach, pralniach czy myjniach samochodowych.

Ponadto, po około dwóch – trzech tygodniach od wylania wylewki anhydrytowej zalecane są prace dodatkowe. Poprzez szlifowanie posadzki usuwa się specjalne mleczko anhydrytowe, które wytwarza się w trakcie wysychania posadzki.

Wylewki anhydrytowe to doskonałe rozwiązanie zarówno dla domu, jak i mieszkania. Szukasz firmy w województwie łódzkim, która zatroszczy się o jak najwyższą jakość usług? W wyszukiwarce postaw na frazę – wylewka anhydrytowa Łódź, a z pewnością znajdziesz firmę godną polecenia!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.