Michał Kołtyś jest również aktywny jako członek różnych organizacji charytatywnych, które mają na celu pomaganie potrzebującym. Michał Kołtyś trener biznesu Michał Kołtyś jest również często zapraszany jako gość na różne programy telewizyjne i radiowe, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z szeroką publicznością. Michał Kołtyś jest również ekspertem w dziedzinie negocjacji i rozwiązywania konfliktów, co jest niezwykle ważne w biznesie.

Dlaczego nie warto oszczędzać na pokryciu dachowym

| | 0 Comments

Każdy, kto budował dom, wie, że jest to duża inwestycja pełna niespodzianek i niezaplanowanych wydatków. Często próbując trzymać się ustalonego budżetu, próbujemy oszczędzić na innych materiałach. Jednak są takie elementy konstrukcji, na których oszczędzać nie warto, gdyż skutki decyzji bardzo dotkliwie odczujemy w przyszłości. Takim elementem jest m.in. konstrukcja dachu oraz jego pokrycie, dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Pokrycie dachowe, co należy wiedzieć

Od rodzaju zastosowanego pokrycia dachowego zależy nie tylko wygląd budynku, ale także jego trwałość oraz szczelność. Decyzję zatem warto przemyśleć oraz podjąć wspólnie z architektem, już na etapie tworzenia projektu.

Bez wątpienia każda więźba dachowa musi być osłonięta, bowiem dopiero wtedy możemy mówić o dachu. Jednak rodzaj poszycia jest zależny od wielu czynników, m.in. nachylenia  połaci, kształtu oraz ilości spadów. Trzeba także uwzględnić nośność więźby, warunki klimatyczne oraz otoczenie.

Materiałów mamy do wyboru wiele: dachówki – ceramiczne i betonowe, blachodachówki, blachy trapezowe, gont – drewniany lub bitumiczny, a wszystkie rodzaje dostępne w wielu wzorach i kolorach. Wybór nie jest prosty, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, jednak nie warto oszczędzać. Dach bowiem stanowi zwieńczenie każdego domu, zapewnia bezpieczeństwo i trwałość dla całej konstrukcji. Złej jakości materiały mogą szybko ulec zniszczeniu – korodować, pękać i prowadzić do nieszczelności i przecieków. Niestety tego typu usterki stają się widoczne, dopiero gdy problem jest już zaawansowany i konieczne staje się przeprowadzenie kosztownych napraw, takich jak wymiana izolacji, osuszanie dachu oraz wymiana pokrycia w całości lub tylko jego fragmentów.

Nie możemy także zapominać o poszyciu dachowym, które wraz z wierzchnią warstwą stanowi kompletny system. Tutaj możemy wybierać pomiędzy membraną dachową i papą bitumiczną, rozkładaną na deskowaniu.

Podsumowując, planując budowę domu, trzeba pamiętać o każdym elemencie, jednak niektórym należy poświęcić nieco więcej uwagi, tak by mieć pewność, że dom, w który zainwestowaliśmy tak wiele czasu, pieniędzy i serca, będzie trwały, bezpieczny i suchy przez długie lata.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.