swiatniki gorne, slomniki i skawina to miejscowości, w ktorych dzialaja liczne firmy, dlatego wazne jest, aby wyroznic sie na tle konkurencji. - pozycjonowanie chrzanow - warto zainwestowac w pozycjonowanie, aby wyroznic sie na tle konkurencji i zdobyc nowych klientow.

Lofty, czyli styl industrialny w pełnej krasie

| | 0 Comments

Styl industrialny kojarzy nam się ze ścianami z surowego betonu lub cegieł, bez żadnego tynku, z ascetycznymi wnętrzami i dużą ilością otwartej przestrzeni.

Jak narodził się styl industrialny?

Styl industrialny zaczął mieć swój początek w latach 60-tych ubiegłego wiek. Nie jest to najnowszy trend, a raczej powrót do mody sprzed lat. Dziś jednak wróciło to do nas ze zdwojoną siłą i obecnie moda na lofty w mieszkaniach przeżywa prawdziwy rozkwit. Nie wszyscy sympatycy tego stylu decydują się od razu na gruntowną przemianę wnętrza mieszkania. Można jednak zdecydować się jedynie na pewne elementy nawiązujące do stylu industrialnego, aby uzyskać ciekawy, mocny efekt.

Jak stworzyć aranżacje w stylu industrialnym?

I chociaż nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie w tradycyjnym lofcie, to na zaaranżowanie wnętrza nawiązującego do pofabrycznego klimatu, już tak. Wnętrza urządzone w tym powinien cechować surowy klimat, kolory neutralne i oszczędność dodatków: im mniej, tym lepiej. Aby osiągnąć ten efekt, cegły i beton architektoniczny w centralnych miejscach mieszkania to podstawa. Należy pamiętać że kable, rury, wszelkie elementy instalacji hydraulicznej, czy elektrycznej, muszą być eksponowane.

Co to jest loft?

Loft oznacza tyle, co poddasze, studio lub górne piętro przemysłowego magazynu. Nie jest więc to nic, z czym standardowo może kojarzyć się mieszkanie. Co więc sprawiło, że pofabryczne przestrzenie nazwano mieszkaniami?

Zainteresowanie loftami sięga początków XX wieku, w momencie gdy paryskie środowisko artystyczne postanowiło wykorzystać fabryki oraz hale starych magazynów, przekształcając te przestrzenie na pracownie artystyczne. Istny boom na lofty rozpoczął się jednak w latach 60-tych ubiegłego wieku, gdy pofabryczne, nowojorskie pomieszczenia ponownie stały się miejscem twórczej pracy amerykańskich artystów.
Co miało na to wpływ? Być może fakt, że dobrze oświetlone, dzięki potężnym oknom i wysokim sufitom, otwarte przestrzenie, nie były wysoce opodatkowane. Tak czy inaczej, na dobre stały się warsztatami artystycznymi, same stając się głównym tematem pracy twórczej, co w efekcie przekształcało niegdyś fabryczny budynek w wygodne mieszkanie o surowym charakterze. Dlatego od tamtego czasu lofty zaczęły być kojarzone z życiem artystycznym, ich sposobem podkreślenia swojego indywidualizmu. Z czasem jednak styl ten podchwycili co odważniejsi i bogaci mieszczanie, oraz właściciele przedsiębiorstw. Koniec końców ceny takich nieruchomości wywindowały w górę, stając się synonimem wyrafinowanego gustu. W Polsce jest to jeszcze rzadkość, a wiele firm z branży budowlanej stylizuje nowe budynki na tzw. soft lofty, zgodnie z panującym aktualnie trendem.