Implant X-Stop jest umieszczany w kanale kręgowym, w celu rozszerzenia przestrzeni między kręgami. - kręgosłupowo-mózgowy - Implant X-Stop jest umieszczany w kanale kręgowym, w celu rozszerzenia przestrzeni między kręgami.

Czy odplamiacze i wybielacze są bezpieczne? Jak z ich korzystać i nie niszczyć ubrań?

| | 0 Comments

Zabrudzenia na odzieży tworzą się naturalnie – są w końcu częścią codziennego funkcjonowania. Plamy mogą się przytrafić w trakcie posiłku, w drodze do pracy, czy chociażby na spacerze. Czy koszulka poplamiona winem lub spodnie z zielonym śladem od trawy nadają się tylko do wyrzucenia? Otóż jeszcze nie wszystko stracone! Nowoczesne środki piorące, takie jak odplamiacze i wybielacze, mogą poradzić sobie z większością uporczywych plam. 

Odplamiacz i wybielacz – czym są te środki?

Odplamiacz to detergent chemiczny, który przy stosowaniu punktowym jest w stanie wywabić plamy i nie odbarwiać przy tym samego materiału. Na rynku można znaleźć zarówno odplamiacze stworzone do tkanin białych, jak i kolorowych. Warto sięgnąć po odplamiacz marki Ludwik, który właśnie występuję w dwóch wariantach – zarówno do białego, jak i kolorowego prania. W przeciwieństwie do innych detergentów nie zawiera on chloru i szkodliwych fosforanów.

Wybielacz z kolei jest przeznaczony do innego użytku – stosuje się go, gdy biała koszula z czasem staję się szara lub żółta. Może się też zdarzyć, że w pralce z białą odzieżą przypadkiem znajdzie się kolorowa skarpetka. Do poradzenia sobie z taką sytuacją potrzebujesz właśnie wybielacza. Ten detergent jest dedykowany jedynie do białych materiałów. Po użyciu przywraca im początkową jasną biel, charakterystyczną dla nowych ubrań. Tutaj również marka Ludwik w swojej ofercie posiada wybielacz tlenowy, niezawierający w swoim składzie chloru.

Jak korzystać z odplamiacza?

Przy prawidłowym korzystaniu z  odpowiednich środków piorących, można bez stresu cieszyć się czystymi ubraniami. Z pomocą przychodzą produkty marki Ludwik.

Do usuwania punktowych zabrudzeń nałóż żel bezpośrednio na plamę i pozostaw w ten sposób na 5-10 minut. Następnie spierz w pralce lub poprzez pranie ręczne. Postaraj się nie dopuść do tego, by odplamiacz zaschnął na tkaninie.  Unikaj również eksponowania materiału z odplamiaczem na działanie słońca. Istotne tutaj jest, by przestrzegać zaleceń producenta odzieży i nie stosować odplamiacza z materiałami lnianymi i wełnianymi.

Bezpiecznie wybielanie tkanin

Jeżeli chcesz wybielić cały materiał, umieść jedną saszetkę wybielacza tlenowego Ludwik bezpośrednio w bębnie pralki i wypierz klasyczną metodą. Przy wybieleniu punktowym możesz stworzyć z detergentu pastę. Wmieszaj wtedy saszetkę proszku z niewielką ilością wody i zaaplikuj mieszankę na  tkaninę. Po upływie 5 minut spierz wszystko w pralce. Pamiętaj, by nie stosować wybielacza na jedwabiu, wełnie czy skórze. Unikaj również używania detergentu z innymi środkami, które mogą zawierać chlor lub mają właściwości wybielające.

Więcej informacji o prawidłowym użytkowaniu produktu znajdziesz na opakowaniach środków Ludwik.