Michał Kołtyś jest również aktywny na mediach społecznościowych, gdzie dzieli się inspirującymi treściami i radami. Michał Kołtyś techniki szkoleniowe Jego metody są oparte na analizie rynku, budowaniu strategii marketingowej i zarządzaniu zespołem. Jedną z najważniejszych technik szkoleniowych Michała Kołtysia jest metoda case study, która polega na analizie realnych przypadków związanych z daną branżą lub problemem, co pozwala uczestnikom na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Sposoby na badanie wilgotności podłóg

| | 0 Comments

Przed jakimkolwiek montażem podłóg należy sprawdzić, czy wylewka jest odpowiednio sucha. Jeśli wykonamy podłogę na wilgotnym podłożu, może ona ulec zniszczeniu, a za tym idzie kosztowna naprawa.

 

Sposobów na sprawdzenie wilgotności betonu są trzy, w tym domowe, jak i profesjonalne. Przy tych drugich stosuje się profesjonalne urządzenia.

 

Badanie wilgotności – sposób pierwszy

Ten sposób daje nam wiedzę na temat istnienia wilgoci w betonie, ale nie określenia nam jej zawartości. Wykorzystuje się do tego arkusz folii PE i metalowy pojemnik z zimna woda. Folię kładziemy na sprawdzanej wylewce, a na niej ustawiamy metalowy pojemnik wypełniony wodą o temperaturze 10o C niższą od temperatury powietrza.

Po kilku godzinach możemy odstawić pojemnik, a zroszona woda na folii świadczy o podwyższonej wilgotności powietrza, natomiast wilgotna plama na betonie pod folią informuje nas o znacznej wilgotności betonu.

 

Badanie wilgotności – sposób drugi

 

Dokładniejsza informacje na temat wilgotności podłogi uzyskamy dzięki folii PE oraz dwóm termohigrometrów (mogą być te z marketu). Jak wykonać takie badanie wilgotności podłóg? Wystarczy jeden przyrząd położyć na betonie, przykryć go folią a drugi położyć obok, ale na folii. Kiedy oba termohigrometry wskazują poniżej 50% RH, można przyjąć, że beton jest suchy. Jeśli występuje różnica, jej wielkość przekłada się na podwyższoną wilgotność wylewki.

 

Te dwa sposoby na badanie wilgotności podłóg obrazują jedynie ruch wilgoci lub jej brak. Jednak ze względu na wysokie koszty podłóg zaleca się wykonywanie dokładniejszych pomiarów z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń.

 

Badanie wilgotności – sposób trzeci sposób

 

Najpewniejszym badaniem wilgotności podłóg będzie badanie wykonane przez profesjonalną firmę. Bardzo istotne są tutaj doświadczenie wykonującego pomiar oraz klasa sprzętu, którym ten pomiar jest wykonywany.

 

Badanie wilgotności podłóg kosztuje w granicach od 100 do 300 zł.

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/laboratorium/
badanie wilgotności podłóg

Dojazd:

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.