Energooszczędne ogrzewanie elektryczne – w jakie urządzenia zainwestować?
Rosnące ceny energii elektrycznej skutecznie odstraszają nas od stosowania urządzeń grzewczych opartych na prądzie z sieci. Jednak nie taki jednak wilk straszny jak go malują. Warto sprawdzić nowoczesne urządzenia, które oferują sklepy – na przykład nowoczesne grzejniki elektryczne energooszczędne, których używanie daje sporo komfortu, a jednocześnie korzystanie z nich wcale nie musi rujnować naszego portfela. Znacznie różnią się od tych, które znamy jeszcze sprzed 15 lat. Wynika to z coraz ciekawszych rozwiązań technologicznych stosowanych przy produkowaniu tego typu urządzeń. Przede wszystkim w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z obudową aluminiową z wkładem ceramicznym. Elementy te szybko się nagrzewają, wolno wychładzają, przez co stanowią dobry i ekonomiczny akumulator ciepłą. Ciekawostką są też grzejniki elektryczne marmurowe, które w swojej konstrukcji są wyposażone w kamień. Zmagazynowane w kamieniu ciepło promieniuje przez wiele godzin po odłączeniu grzejnika od źródła ciepła.
Grzejnik elektryczny, który możesz zaprogramować
Nowoczesne grzejniki elektryczne ścienne są również wyposażone w możliwość programowania ich pracy – zarówno jeśli chodzi o intensywność emitowanej energii, jak i sposób działania. Można na przykład zaprogramować grzejnik łazienkowy elektryczny ścienny w taki sposób, aby włączał się 15 minut przed naszym przyjściem do domu. Jeśli rozgrzewamy się usypiając, wówczas możemy też włączyć opcję samodzielnego wyłączenia się urządzenia w określonym czasie. Dopasowanie sposobu pracy grzejnika elektrycznego do naszych potrzeb jest istotne dla oszczędzających zasoby. Jeśli grzejnik pracuje z pełną mocą w sytuacji, gdy w całym domu wszystkie inne źródła energii również emitują energię, wówczas są to straty pieniędzy i warto je ukrócić. Warto więc zaopatrzyć się w grzejnik elektryczny, który będzie wyposażony w termostat monitorujący poziom temperatury otoczenia i pod kątem zarejestrowanych parametrów dostosowywał poziom grzania.
Monitoring pobieranego prądu
Stałe monitorowanie poboru prądu jest również czynnikiem, który ułatwia oszczędności. W sklepach znajdziemy grzejniki elektryczne, które na wyświetlaczu pokazują nie tylko temperaturę, do której się nagrzały, ale także ilość pobranej energii oraz o jej kosztach.
Piece akumulacyjne
Dobrym przykładem nowoczesnych urządzeń elektrycznych grzewczych są także piece akumulacyjne (sprawdź np.: piec akumulacyjny Dimplex), które gromadzą pozyskaną energię na wiele godzin, aby oddawać ją w równomierny, wyważony i przede wszystkim bezstratny sposób. Posiadając piec akumulacyjny napędzany elektrycznie, należy kumulować w nim energię w czasie, gdy panuje niższa taryfa, czyli w godzinach nocnych. W czasie dnia, gdy prąd jest droższy, piec nie będzie już pobierał energii z sieci, tylko oddawał zakumulowane ciepło do instalacji grzewczej.
- Nowe trendy w naprawie elektroniki: Analiza najnowszych technik i narzędzi stosowanych w dzisiejszych warsztatach naprawczych - 10 czerwca 2024
- Standardowe i nieoczywiste pomysły na oświetlenie podjazdu - 7 września 2023
- Usługi kominiarskie w Sulejowie – dbałość o bezpieczeństwo i efektywność systemów grzewczych - 12 lipca 2023